Двубоят между Леванте и Виляреал, част от 16-ия кръг на

...
Двубоят между Леванте и Виляреал, част от 16-ия кръг на
Коментари Харесай

Ла Лига отложи сблъсъка между Леванте и Виляреал

Двубоят сред Леванте и Виляреал, част от 16-ия кръг на испанската Ла Лига, няма да се състои довечера, както бе планувано. Срещата, която трябваше да стартира в 19:30 ч. на стадион " Сиутат де Валенсия ", бе публично отсрочена заради изключителна метеорологична конюнктура.

Причината за смяната е оповестеният червен код за проливни дъждове в област Валенсия. Градският съвет на Валенсия настоя за краткотрайно преустановяване на всички спортни прояви, а Ла Лига и Кралската испанска футболна федерация (RFEF) откликнаха неотложно на апела, поставяйки сигурността преди всичко.

В формалното изказване на федерацията се акцентира, че според член 56 от устава на RFEF, способените органи имат право да отсрочват или пренасрочват мачове при форсмажорни условия или по разпореждане на управляващите.

В случая, евентуалната заплаха за играчите, съдиите, чиновниците и почитателите е наложила безапелационното решение за отсрочване на срещата.

Към момента нова дата за провеждането на мача към момента не е избрана. Очаква се в околните дни Леванте, Виляреал и управлението на Ла Лига да се координират и да разгласят по кое време ще се изиграе отсроченият дуел.

Що се отнася до закупените билети, от Леванте увериха, че те ще останат годни за новата дата на срещата. Въпреки че общоприетата политика не планува възобновяване на суми, клубът даде обещание самостоятелно разглеждане на всеки случай, в случай че някой от почитателите не може да участва на пренасрочения мач.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР