Двубоят между Хъдърсфийлд и Лийдс от 35-ия кръг на Чемпиъншип

...

Илия Груев се завърна сред титулярите на Лийдс при равенството с Хъдърсфийлд

Двубоят сред Хъдърсфийлд и Лийдс от 35-ия кръг на Чемпиъншип приключи при резултат 1:1.

Българският национал Илия Груев се завърна измежду титулярите за гостите, откакто пропусна. Полузащитникът остана на терена в хода на целия мач.

" Териерите " изчакваха своя миг в хода на първото полувреме на стадион " Джон Смит " в Хъдърсфийлд и поведоха в добавеното време. Резервата Михал Хелик, който размени контузения Юта Накаяма се разписа от непосредствена непосредственост.

В края на първата част домакините останаха с човек по-малко на терена. Джонатан Хог бе изпъден след втори жълт картон за удар с лакът в лицето на съперников футболист.

След почивката възпитаниците на Даниел Фарке възобновиха равенството с гол на Патрик Бамфорд.

В заключителните минути от срещата йоркшърци бяха покрай цялостен поврат, само че Крисенсио Самървил стреля в дясната греда.

Лийдс остава на втората позиция в класирането с актив от 73 точки. Хъдърсфийлд заема 19-ото място в подреждането с 38 пункта.