Двубоят между Ботев Враца и Септември София от третия кръг

...

Септември София спечели точка в домакинството си на Ботев Враца

Двубоят сред Ботев Враца и Септември София от третия кръг на Първа лига приключи при резултат 1:1. Мартин Кавдански откри резултата, а Атанас Кабов изравни.

Сблъсъкът бе проследен от селекционера на националния тим по футбол Младен Кръстаич.

През първото полувреме домакините бяха по-активни в напред във времето. Стражът на врачани Красимир Костов отрази удари на Димитър Костадинов и Симеон Александров.

Съставът на Росен Кирилов откри резултата няколко секунди след началото на второто полувреме на Националния стадион „ Васил Левски “, когато след мощен самостоятелен рейд по левия фланг на нападението Жан-Пиер Да Силва центрира в наказателното поле на „ виненочервените “, където връхлитащият от задна позиция Мартин Кавдански с плонж с глава засече топката и я прати в долния десен ъгъл на вратаря Димитър Шейтанов.

В 80-ата минута столичани възобновиха равенството. Атанас Кабов направи резултата 1:1 с компактен изстрел с левия крайник от вътрешността на наказателното поле.

Ботев Враца заема 7-ата позиция в класирането с 4 пункта. Септември София е 9-и в подреждането със същия актив от точки.