Двубоят между Ал-Насър и Абха от 9-ия кръг на Саудитската

...

Абха измъкна равенство срещу Ал-Насър с гол в добавеното време

Двубоят сред Ал-Насър и Абха от 9-ия кръг на Саудитската професионална лига приключи при резултат 2:2. Кристиано Роналдо пропусна да се разпише в седми следващ турнирен мач.

Домакините поведоха в резултата след едвам 134 секунди игра на стадион " Ал-Ауал Парк " в Рияд. Отавио приключи многоходова акция за 1:0.

Възпитаниците на Луиш Кастро удвоиха задатъка си в 28-ата минута с гол на Андерсон Талиска. Бразилецът засече от придвижване центриране във вратарското поле на Садио Мане.

До почивката гостите съумяха да понижат изоставането си. Саад Бгуир бе прецизен от дузпа, отсъдена за нарушаване на Отавио против Закария Ал-Судани.

След паузата Кристиано Роналдо изпати топката в противниковата врата, само че попадението не бе зачетено заради засада.

В добавеното време на дуела Карл Токо Екамби възобнови равенството с акуратен удар отвън наказателното поле, който попадна в горния отдалечен ъгъл на вратата.

Ал-Насър се изкачи до 3-ата позиция в класирането с актив от 19 точки. Абха заема 15-ото място в подреждането със 7 пункта.