Програмата за Ден 5 на АО: Надал, Зверев, Монфис и Беретини - Алкарас
Двубоите от откриващите два кръга на Откритото състезание на Австралия към този момент завършиха и в този момент е време да започват срещите, които ще дефинират тенисистите, продължаващи към осминафиналната фаза на шампионата. За страдание, най-хубавият ни тенисист Григор Димитров напусна конкуренцията след загуба в четири сета от Беноа Пер, само че това не прави Аустрелиън Оупън по-малко трогателен и в петъчния ден ни следва да станем очевидци на мачовете от третия кръг в горната половина на схемата при мъжете и при дамите.
Сред тенисистите, които ще забележим в деяние на корта в петък, са 20-кратният първенец от Шлема Рафаел Надал, международният №3 Александър Зверев, както и постоянно атрактивният и любим на публиката на Гаел Монфис. Несъмнено най-интригуващ се обрисува да бъде конфликтът сред Матео Беретини и Карлос Алкарас, като любопитна детайлност е, че младият испанец влиза като изявен любимец в срещата макар по-ниското си класиране в ранглистата.
От женската част на шампионата пък ще можем да проследим изявите на топ поставената Ашли Барти, миналогодишната шампионка Наоми Осака и Елина Свитолина, която следва да премери сили с Виктория Азаренка.
Програмата за петък в Мелбърн:
Rod Laver Arena (начало 02:00 часа):
1. Виктория Азаренка - Елина Свитолина
2. Барбора Крейчикова - Йелена Остапенко
3. Карлос Алкарас - Матео Беретини
4. Ашли Барти - Камила Джорджи (начало 10:00 часа)
5. Карен Хачанов - Рафаел Надал
Margaret Court Arena (начало 02:00 часа):
1. Нурия Парисас Диас - Джесика Пегула
2. Марта Костюк - Паула Бадоса
3. Райли Опелка - Денис Шаповалов
4. Аманда Анисимова - Наоми Осака (начало 10:00 часа)
5. Адриан Манарино - Аслан Карацев
John Cain Arena (начало 02:00 часа):
1. двойков мач
2. Виктория Кудерметова - Мария Сакари (не преди 04:00 часа)
3. двойков мач
4. Александър Зверев - Раду Албот (не преди 07:00 часа)
Kia Arena (начало 02:00 часа):
1. двойков мач
2. Гаел Монфис - Кристиан Гарин (не преди 04:00 часа)
Пълния график за деня можете да разгледате тук:
Friday schedule
— Michal Samulski (@MichalSamulski)
Сред тенисистите, които ще забележим в деяние на корта в петък, са 20-кратният първенец от Шлема Рафаел Надал, международният №3 Александър Зверев, както и постоянно атрактивният и любим на публиката на Гаел Монфис. Несъмнено най-интригуващ се обрисува да бъде конфликтът сред Матео Беретини и Карлос Алкарас, като любопитна детайлност е, че младият испанец влиза като изявен любимец в срещата макар по-ниското си класиране в ранглистата.
От женската част на шампионата пък ще можем да проследим изявите на топ поставената Ашли Барти, миналогодишната шампионка Наоми Осака и Елина Свитолина, която следва да премери сили с Виктория Азаренка.
Програмата за петък в Мелбърн:
Rod Laver Arena (начало 02:00 часа):
1. Виктория Азаренка - Елина Свитолина
2. Барбора Крейчикова - Йелена Остапенко
3. Карлос Алкарас - Матео Беретини
4. Ашли Барти - Камила Джорджи (начало 10:00 часа)
5. Карен Хачанов - Рафаел Надал
Margaret Court Arena (начало 02:00 часа):
1. Нурия Парисас Диас - Джесика Пегула
2. Марта Костюк - Паула Бадоса
3. Райли Опелка - Денис Шаповалов
4. Аманда Анисимова - Наоми Осака (начало 10:00 часа)
5. Адриан Манарино - Аслан Карацев
John Cain Arena (начало 02:00 часа):
1. двойков мач
2. Виктория Кудерметова - Мария Сакари (не преди 04:00 часа)
3. двойков мач
4. Александър Зверев - Раду Албот (не преди 07:00 часа)
Kia Arena (начало 02:00 часа):
1. двойков мач
2. Гаел Монфис - Кристиан Гарин (не преди 04:00 часа)
Пълния график за деня можете да разгледате тук:
Friday schedule
— Michal Samulski (@MichalSamulski)
Източник: tennis.bg
КОМЕНТАРИ