Възстановиха нормалния трафик в тунел „Железница“ на магистрала „Струма“
Движението в тунел „ Железница “ на Автомагистрала „ Струма “ към този момент се реализира обикновено в тръбата в посока София. Трафикът беше краткотрайно усложнен и ориентиран единствено в една лента. Причината за ограничаването стана аварирал лек автомобил в оборудването.
От Агенция „ Пътна инфраструктура “ потвърдиха, че транспортното средство е отстранено навреме. Инцидентът наложи бърза реакция от страна на пътните служби за обезпечаване на сигурността. Шофьорите към този момент могат да минават без ограничавания през най-дългия пътен тунел в страната.
Съоръжението е с дължина към 2 километра и разполага с две обособени тръби. То е оборудвано с съвременни системи за сигурност и интелигентно ръководство на трафика. Благодарение на своята новаторска структура, тунелът е номиниран за влиятелна премия от Европейската комисия.
През ноември 2025 година постоянно се постановат краткотрайни ограничавания от 9:00 до 17:00 ч. в региона. Тези ограничения са подбудени от появяването на гъста мъгла, която понижава видимостта. Пътните специалисти поучават водачите да карат с нараснало внимание в сектора. Понякога се образуват километрови тапи след тунела в посока Гърция.
Наскоро управляващите пуснаха придвижването в сектора от км 375 до км 376 по пътя София-Кулата. Това в допълнение облекчава прекосяването през основното трасе. Автомагистрала „ Струма “ остава една от най-натоварените артерии в България, изключително по време на почивните дни.
Всички системи в тунел „ Железница “ работят изправно след случая. АПИ приканва водачите да съблюдават отдалеченост и да не подхващат рискови маневри в затворени пространства. Редовната поддръжка на колите е от значително значение за попречване на сходни повреди в бъдеще.




