Движението в прохода Петрохан е временно ограничено заради паднали дървета

...
Движението в прохода Петрохан е временно ограничено заради паднали дървета
Коментари Харесай

Ограничено е движението през прохода Петрохан заради паднали дървета

Движението в прохода " Петрохан " е краткотрайно лимитирано поради паднали дървета директно след върха, при спускането в посока към село Бързия.

Участници в придвижването, които са възпрепятствани да преминат в двете направления, пробват сами да разчистят пътното платно до идването на профилирана техника, съобщи Българска национална телевизия.

Експерти по пътна поддръжка оповестяват, че сходна самодейност не е целесъобразна, защото в сходни обстановки е допустимо други нестабилни дървета да паднат и да ранят човек без нужната екипировка и подготовка.

Вследствие на повишените температури проходът е свободен за прекосяване и няма възможност да бъде стеснен поради метеорологични условия.

През тази нощ се чака внезапен спад на температурата и поради мощни пориви леден вятър е допустимо да се появи замръзване на пътя в избрани по-открити сектори, поради което пътуващите би трябвало да бъдат е деликатни и да ръководят МПС съобразявайки се с действителната пътна конюнктура.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР