Най-малко осем милиона души са участвали в протестите в САЩ срещу Тръмп
Движението " Без крале " разгласи, че е имало " повече от 3300 демонстрации във всички 50 (американски) щата ".
В тях съгласно уредниците са се присъединили над 8 милиона души.
Американските управляващи не са дали публични данни.
Според " Без крале " броят на участниците е рекордно висок.
За съпоставяне, митингите, проведени от придвижването през октомври предходната година, събраха към 7 милиона души, отбелязва ДПА.
Броят на стачкуващите през вчерашния ден въпреки всичко бе малко под плануваните почти 9 милиона индивида.
Протестите се състояха на фона на войната, стартирана от Тръмп и израелския министър председател Бенямин Нетаняху против Иран преди един месец.
Конфликтът докара до внезапно повишаване на горивата, което провокира опасения от икономическа рецесия.




