Двете партии трябва да се разберат и да има правителство,

...
Двете партии трябва да се разберат и да има правителство,
Коментари Харесай

Христо Иванов: За стабилно излизане от кризата трябва да има някакво договаряне между ПП и ГЕРБ


Двете партии би трябвало да се схванат и да има държавно управление, въпреки и с посредничеството на получилия третия мандат

„ За да има устойчиво излизане от политическата рецесия, би трябвало да има някакво договаряне сред „ Продължаваме промяната ” и ГЕРБ ”, сподели пред БНР съпредседателят на „ Демократична България ” Христо Иванов.

„ От Демократична България участваме в процеса с мандатите с цялостното схващане, че в този момент е най-хубавият миг да се реализира сделка за минипреход, който да изкара страната от политическата невъзможност и корупционното тресавище. Политическа партия и ГЕРБ демонстрираха разтрошаване, че би трябвало да има оттегляне от лидерските позиции. Показаха крачка обратно. Има еволюция, оказа се, че сме в една галактика ”, съгласно Иванов. 

Той акцентира, че би трябвало постоянен кабинет, защото има провокации, които би трябвало да бъдат преодолени. 

„ Ако някой се надява, че ще създадем огромна политическа борба от локалните избори, надълбоко се заблуждава и рискува да бъде сюрпризиран. Не можеш да превърнеш локалните избори в огромна национална борба, в случай че си посочил, че не можеш да решиш огромното национално уравнение ”, разяснява Христо Иванов.

„ Отивайки на избори, даваме късмет на всевъзможни популистки възпаления на съзнанията за промяна на политическата система от парламентарна към президентска и така нататък... Има и още един огромен риск от отиване на избори в този момент. Какво ще стане, в случай че ГЕРБ и Движение за права и свободи имат задоволително гласове в идващия парламент, с цел да образуват ръководство и да блокират всякаква концепция за смяна? Ще се окаже, че отивайки на избори, ще сме им подарили страната ”, добави той.

Съпредседателят на Демократична България сподели, че „ би трябвало действително, не като имитация  би трябвало да има сериозен опит да се осъществя третия мандат. Реално това зависи от способността на Политическа партия и ГЕРБ да се договорят въпреки с ходатайство за минипреход в страната. Никакви други конфигурации няма да дадат резултат ”, сподели Христо Иванов. 

Източник: tribune.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР