Бивш депутат пред Lupa.bg: Разделянето на ПП-ДБ е хитър ход, ще им донесе купища облаги
Две постоянно е повече от едно, през вчерашния ден ПП-ДБ направиха неповторима машинация. Обявиха, че се разделят на две парламентарни групи, което не би трябвало да е допустимо поради метода, по който участваха в изборите. Заобикалят закона, а приказват за морал в политиката. Това изясни пред Lupa.bg депутатът от 51-то Народно събрание Ангел Славчев.
" Какво получават и за какво ходът им е остроумен? Първо, получават двама ръководители на парламентарни групи, двама секретари, обособени сътрудници в Народното събрание и по един длъжностен автомобил на група. Ако бяха останали дружно, щяха да имат единствено по едно от всичко, а в този момент имат по две. Получават и двама заместник-председатели на Народното събрание. Това също не е за подценяване, защото дава опция за спомагателни парламентарни облаги. В този ред на мисли въпросните ще получат и два пъти повече членове в секционните комисии на идващите президентски избори през октомври. И това не трябва да се подценява ", обърна внимание Славчев.
" За мен това е нелегално, аморално и неетично по отношение на парламентарната ни република. Имайки опцията да ги следя в предходните два Народното събрание, не ме изненадаха. Те си бяха двулични от самото начало. Разбираш се с тях за нещо, а те вършат тъкмо противоположното. При тях това е положение на духа ", сподели още Ангел Славчев.
" Очевидно ще се записват две парламентарни групи ", това съобщи през вчерашния ден ръководителят на " „ Продължаваме промяната " Асен Василев след извършена среща с съдружните сътрудници от " Демократична България ".
Василев посочи, че макар разделянето двете обединения ще продължат да работят дружно.
" Това, което предложихме на сътрудниците, е да създадем парламентарен съюз за общо деяние ", сподели той.
" Ще се явяваме дружно на президентските избори ", акцентира Василев, като добави, че партньорството ще продължи и на локално равнище, в това число на частичните избори в регион " Средец ".
Като причина за решението той уточни разликите в някои политики.
" Какво получават и за какво ходът им е остроумен? Първо, получават двама ръководители на парламентарни групи, двама секретари, обособени сътрудници в Народното събрание и по един длъжностен автомобил на група. Ако бяха останали дружно, щяха да имат единствено по едно от всичко, а в този момент имат по две. Получават и двама заместник-председатели на Народното събрание. Това също не е за подценяване, защото дава опция за спомагателни парламентарни облаги. В този ред на мисли въпросните ще получат и два пъти повече членове в секционните комисии на идващите президентски избори през октомври. И това не трябва да се подценява ", обърна внимание Славчев.
" За мен това е нелегално, аморално и неетично по отношение на парламентарната ни република. Имайки опцията да ги следя в предходните два Народното събрание, не ме изненадаха. Те си бяха двулични от самото начало. Разбираш се с тях за нещо, а те вършат тъкмо противоположното. При тях това е положение на духа ", сподели още Ангел Славчев.
" Очевидно ще се записват две парламентарни групи ", това съобщи през вчерашния ден ръководителят на " „ Продължаваме промяната " Асен Василев след извършена среща с съдружните сътрудници от " Демократична България ".
Василев посочи, че макар разделянето двете обединения ще продължат да работят дружно.
" Това, което предложихме на сътрудниците, е да създадем парламентарен съюз за общо деяние ", сподели той.
" Ще се явяваме дружно на президентските избори ", акцентира Василев, като добави, че партньорството ще продължи и на локално равнище, в това число на частичните избори в регион " Средец ".
Като причина за решението той уточни разликите в някои политики.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




