Две седмици преди подновяването на първенството в Северозападната Трета лига

...

Локомотив /Мездра/ и Вихър /Славяново/ „свериха часовниците си“ в контролна среща /снимки/

Две седмици преди подновяването на шампионата в Северозападната Трета лига деветият на полусезона ОФК Локомотив (Мездра) отстъпи с 2:3 в контролна среща пред третия в есенното класиране Вихър (Славяново). Проверката бе първа за домакините, които са много по-назад в зимната си подготовка от своите противници. За гостите това бе четвърта контрола - преди този момент те победиха с 0:1 дублиращия тим на Ботев (Враца), изгубиха с 1:0 от ОФК Павликени и ремизирха - 4:4, с Чавдар (Етрополе).
Тимът от Славяново поведе в резултата в 19-ата мин., когато централният бранител Любомир Борисов засече с глава центриране от статично състояние на Йоан Петков за 0:1. Десет минути по-късно след независим пробив през центъра голмайсторът на „ вихърци “ Константин Генков повиши на 0:2.
В ответната офанзива Симон Николов бе фаулиран в наказателното поле на гостите и основният рефер Славян Добрев уточни бялата точка. При осъществяването на дузпата капитанът на „ железничарите “ Валдемар Стоянов шутира безпощадно и понижи на 1:2.
Три минути след почивката защитата на „ червено-черните “ се пропука съдбовно и от дребен ъгъл Иван Иванов възвърне удобната преднина на „ зелено-червените “ - 1:3. Само две-минути по-късно Валдемар Стоянов се възползва от извеждащ пас в пеналта на свои съотборник и още веднъж върна домакините в мача за 2:3 - попадение, което се оказа последно в срещата.
Гостите приключиха дуела в понижен състав откакто в заключителните секунди Йоан Петков получи пряк червен картон за обидна имитация към съдията.
ОФК Локомотив игра в състав: Ивайло Сайков, Станислав Шарлийски (65 мин. Любослав Валентинов), Михаил Михайлов, Мартин Михайлов, Стоян Терзиев, Гроздан Илиев, Росен Крумов (52 мин. Владимир Стоянов), Браиан Стоянов, Борислав Симеонов, Валдемар Стоянов (кап.) и Симон Николов; ст. треньор - Николай Нинов.
Следващата контрола на Локо (Мездра) е в сряда, 26 февруари, като противникът в нея ще бъде конкретизиран в допълнение. В събота, 29 февруари, „ железничарите “ гостуват на Искър 1923 (Роман) в последната си инспекция преди началото на пролетния полусезон в третия футболен ешелон.
Източник: bulnews.bg