Две премиери за месец октомври подготвят от Драматично-куклен театър –

...
Две премиери за месец октомври подготвят от Драматично-куклен театър –
Коментари Харесай

Две премиери подготвя врачанският театър през октомври

Две министър председатели за месец октомври приготвят от Драматично-куклен спектакъл – Враца, оповестиха от културната институция.
„ Полковникът и птиците “, под режисурата на Борис Панкин и текст на Христо Бойчев, с присъединяване на Христо Шопов, се показва на врачанска сцена на 23 октомври. Детското зрелище „ Пинокио “ по Карло Колоди с режисьор Венцислав Асенов ще се играе на 25 октомври в Дом на енергетика в Козлодуй. Ден по-късно е представлението и през врачанската аудитория.  
През месеца се организират турнета на трупите от театъра в София, Своге, Поморие, Годеч, Белово, Белоградчик, Вършец, Козлодуй, Берковица, Мизия, Оряхово, Бистрица, Марково и други Ще бъдат показани постановката „ Роклята дезертьор “, „ Добре пристигнали в България 2 “, както и премиерните спектакли „ Кошмарна комедия “ и „ Пълен напред “, допълват от театъра. 
Две представления ще гостуват на врачанска сцена. Повестта „ Морфин “ (1917 г.), която споделя персоналната изповед на Михаил Булгаков, разкриваща тайната му взаимозависимост от морфина, се играе във Враца на 9 ноември. Постановката има премия " Икар " за дебют на режисьора й Кристина Беломорска. „ Убийство в първа класа “ на Драматичен спектакъл - Видин се показва на 29 октомври пред врачанска аудитория. 
 Продължава традицията всяка събота заран да се показват детски представления на сцените на театъра във Враца. Припомняме, че от този сезон феновете могат да закупуват абонаментни карти, които им дават достъп до всички представления. От театъра прибавиха, че електронната продажба на билети също е настояща и този сезон. 
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР