Две паралелни независими разследвания се водят за влаковата катастрофа в

...
Две паралелни независими разследвания се водят за влаковата катастрофа в
Коментари Харесай

Разследват влаковата катастрофа в Русенско

Две паралелни самостоятелни следствия се водят за влаковата злополука в Русенско. Четири цистерни с бензин дерайрилаха сред гарите Ветово и Сеново.
Няма потърпевши хора, само че материалните вреди са огромни. Освен прокуратурата, аргументите за случая търсят и от Специализираното звено за следствие на катастрофи в железопътния превоз.
След като горивото бъде претрупано и цистерните - изтеглени, ще се ревизира каква е била скоростта на влака, положението на композицията, както и на стоманения път.
В обясненията си машинистите са споделили, че са се движили със скорост по-ниска от указаните 25 км в час за този сектор.
Зам.-председателят на НБРПВВЖТ доктор инж. Бойчо Скробански съобщи, че локомотивните бригади на двата локомотива настояват, че скоростта на придвижване е била от 16 до 18 км в час, което ще бъде тествано. Той показа, че при дерайлиранията в подобен аспект пресечната точка контакт колело-релса е доста тънка линия, само че едно произшествие единствено по себе си в никакъв случай не става единствено по една причина, постоянно има няколко натрупвания.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР