След трагедията със Сияна АПИ разпореди полагане на шумна маркировка на две кръстовища край Шумен
Две кръстовища в Шуменска област попаднаха в листата на Агенция „ Пътна инфраструктура “ /АПИ/ с 36 най-опасни пътни сектора в страната с централизация на произшествия.
За тях са набелязани незабавни ограничения след тежкия случай край Телиш, при който живота си загуби 12-годишната Сияна. Дейностите би трябвало да бъдат изпълнени в период от два месеца, добавя Шум бг.
Двете рискови кръстовища в Шуменско са кръговото на 7-ми километър и това на околовръстния път на Шумен при кв. „ Дивдядово “ /по-известно като Марашкото кръстовище/.
За по-безопасно прекосяване на път I-2 от км 112+100 до км 112+200 при 7-ми километър от АПИ ще подменят остарели пътни знаци. Ще се сложи знак А40 " Внимание! Участък с централизация на пътнотранспортни катастрофи ", а всички нови и съществуващи пътни знаци ще бъдат сложени и/или възобновени при нужда на жълто-зелен флуоресцентен светлоотразителен декор. Предвижда се да се сложи напречна шумна пътна маркировка единствено в посока от Русе към Шумен, както и да се възвърне и поправя пътната маркировка. Ще се възстановят бордюрите в централния остров. Срокът, в които би трябвало да се извърши това е от 2 май до 15 юни.
На кръстовището до „ Дивдядово “ (път I-7 124+900 125+000) би трябвало да се слагат пътни знаци по второстепенното направление, ще се сложи знак А40 " Внимание! Участък с централизация на пътнотранспортни катастрофи ", ще се уточни разположението на стоп линиите в пътното кръстовище за възстановяване на видимостта. Ще се сложи и напречна пътна шумна маркировка. Тези действия също са със период до 15 юни.




