Две изкуствени сърца бяха успешно имплантирани само за 2 седмици

...
Две изкуствени сърца бяха успешно имплантирани само за 2 седмици
Коментари Харесай

Имплантираха още две изкуствени сърца само за 2 седмици в УМБАЛ „Света Екатерина“

Две изкуствени сърца бяха сполучливо вградени единствено за 2 седмици в УМБАЛ „ Света Екатерина ".
Устройствата са сложени на пациенти на 38 и 50 годишна възраст, които са с най-тежката форма на сърдечна непълнота, дължаща се на дилатативна кардиомиопатия. Състоянието им постанова или трансплантация или слагане на различен тип устройство, което да подкрепи сърцето, до момента в който изчакат подходящиядонор.
Операциите са осъществени от екип на болница „ Света Екатерина ", управителен от проф. Димитър Петков, изпълнителен шеф на лечебното заведение.

Лекарите вграждат в пациентите устройства от най-новата генерация изкуствени сърца Heart mate III, които са най-съвременната и щадяща технология, позволяваща по-бързо възобновяване и по-добро качество на живот.

През последните месеци регулярно в УМБАЛ „ Света Екатерина " се слагат по 1-2 изкуствени сърца месечно на пациенти под 60 години.
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР