Иран изстреля две ракети към Кипър
Две ирански ракети са били изстреляни в посока Кипър, което би представлявало първата иранска ракетна офанзива против Европа, съобщи английският министър на защитата Джон Хийли.
" Почти сме сигурни, че не бяха ориентирани към нашите бази ", споделя Хийли в изявление за Sky News.
Обединеното кралство има два огромни суверенни региона с военни бази в Кипър. " В същото време това е образец за една доста действителна, възходяща опасност ", прибавя той.
Хийли също разкрива, че 300 английски бойци са се намирали покрай иранските удари в Бахрейн.
" Някои от тях бяха на няколкостотин ярда от мястото, където паднаха ракетите ", споделя той.
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ




