Две деца загинаха, други 9 са ранени по време на атака с нож в Англия
Две деца са били убити с нож в британския град Саутпорт. Ранени са още 9 деца, шест от тях са в сериозно положение. Тежко са ранени и двама възрастни, които евентуално са пробвали да спрат нападателя.
Има един задържан, който е обвинен за офанзивата. Полицията го разказа като 17-годишен, гражданин на близкия град Банкс. Според управляващите не става дума за терористичен акт, само че не беше оповестено какви са претекстовете на нападателя.
Полицията в Мърсисайд заяви, че е била извикана по сигнал за нахлуване с хладно оръжие и въоръжените служители на реда са иззели нож. Според полицията не е налице по-широка опасност за обществеността след произшествието, предава Нова тв.
Децата са взели участие в урок по танци в локална школа. Полицията назова нападението " извънредно грубо ".
#BREAKING: Horrific knife attack in Southport near Liverpool in UK.
— upuknews (@upuknews1) July 29, 2024
6 children have been stabbed and at least 1 has died, Suspect has been arrested.#KnifeaAttack #Liverpool #UK #UnitedKingdom #Britain pic.twitter.com/6OdwYv1jR2




