Две българки достигнаха до финалите на турнири от Европейската купа

...
Две българки достигнаха до финалите на турнири от Европейската купа
Коментари Харесай

Четири медала за България от турнири за Европейската купа по джудо

Две българки доближиха до финалите на шампионати от Европейската купа по джудо. София Маврова стана първа при кадетките в Анталия (Турция), откакто записа 5 победи.

На финала тя се наложи над Кхулан Баярзул (Монголия) с ипон в категория до 44 кг. Преди това Маврова преодоля друга монголка Амин Ердене Цогбадрах на полуфиналите. В актива си Маврова записа още победи над представителките от Казахстан, Азербайджан и Турция. Битката ѝ против туркинята Ахсен Йълдъръм приключи със златна точка, а дуелът продължи 6,50 минути. За София Маврова това е втора купа този сезон след теза в Рим (Италия).

При кадетите Самуил Димитров (66 кг) взе бронз след седем срещи на същия шампионат, а за оценката се наложи над Лутфулах Акбаров (Узбекистан) с юко. Преди това младият гений реализира три победи на старта и проваляне на четвъртфиналите. В репешажите той записа два триумфа - над монголеца Батур Мункхбат и киргизстанеца Темирлан Калдарбеков. В шампионата вземат участие 550 състезатели от 21 страни.

Надие Жаафар пък реализира три победи при девойките в Портимао (Португалия). И трите срещи в категория до 70 кг тя завоюва предварително, като най-бързия триумф е против Миси Мвеле (Канада), единствено за 8 секунди на четвъртфиналите.

Тя надви над лидерката в схемата Ясмине Карис (Мароко) наполуфиналите, а на финала отстъпи пред третата в света Яна Цветко (Хърватия). При юношите Андрей Ганчев взе бронз при 73-килограмовите, в същата категория Иво Димитров е седми.

Йоана Манова пък се подреди седма при 63-килограмовите на Европейската купа при дамите в Линц (Австрия). Днес шампионатите с българско присъединяване не престават, оповестяват от БФ Джудо.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР