Двата основни спорни въпроса са за територията – предимно за

...
Двата основни спорни въпроса са за територията – предимно за
Коментари Харесай

Специалният пратеник на САЩ за Украйна: Краят на войната е много близо

Двата съществени противоречиви въпроса са за територията – най-вече за бъдещето на Донбас (източните украински Донецка и Луганска области) – и за бъдещето на украинската Запорожка АЕЦ - най-голямата в Европа, която сега е под съветски надзор.

„ Ако решим тези два въпроса, мисля, че останалите неща ще се наредят относително добре “, сподели нощес Келог. „ Почти сме го постигнали. Наистина сме доста близо “, добави той.

Пенсионираният генерал-лейтенант от войните във Виетнам, Панама и Ирак сподели още, че мащабът на убитите и ранените по време на войната в Украйна е „ отблъскващ “ и невиждан за районна война.

Според Келог общият брой на убитите и ранените от началото на спора в двете страни е над два милиона души.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР