Двата гола, които Борусия е допуснала в Париж, са прекалено

...

Фавър: Отпадаме заради два леки гола

Двата гола, които Борусия е позволила в Париж, са прекомерно леки и изцяло предотвратими, а точно те са довели до отпадането от Пари Сен Жермен в Шампионската лига, счита старши треньорът на жълто-черните Люсиен Фавър. Борусия завоюва в Дортмунд с 2:1, само че позволи проваляне при гостуването на ПСЖ с 0:2, което ги изхвърли от четвъртфиналите. " В самото начало ни беше много тежко, тъй като ни пресираха доста високо. След това заиграхме обикновено. През второто полувреме също играхме нелошо, липсваше ни само вярното решение във финалната фаза на офанзивата, последният или предпоследният пас. Тръгнахме напред с доста сили, само че мъчно намирахме пространство за развиването на офанзивите си. А двата пропуснати гола като цяло въобще не бяха неспасяеми и това е най-тъжното. Първият гол след ъглов удар - всички видяха какво се случи. Това е неточност, само че такива се случват във футбола. Мисля, че подаването беше прекомерно мощно, с цел да бъде уловено от Бюрки или пресечено най-малко. Но няма потребност да виним и Хумелс. А за втория гол - да, единствено ще кажа, че можехме да играем и по-добре в отбрана ", сподели още Фавър. Шампионска Лига 1/8 кръг, сряда 11 март  Пари Сен Жермен 2:0краен резулат  Борусия Дортмунд