Извергите от Перник взимали от 50 до 700 евро на клип
Двамата изверги от Перник, убиващи животинки против пари, са получавали сред 50 и 700 евро на клип с брутално принуждение над животни, разкри през днешния ден шефът на дирекция “Противодействия на закононарушения срещу околната среда и дивата природа ” в националната полиция Трифон Бойчев.
Цената се е определяла съгласно желанието на клиент какво животно да бъде употребявано. Ценоразписът е бил разгласен в каналите.
Според представителя на прокуратурата в Перник Албена Стоилова, 26-годишната Габриела Сашова и 35-годишният Красимир Георгиев са “заработвали ” по този метод в продължение на 2-3 години. Всички клиенти са от страни отвън България, към този момент измежду тях не е открит български жител, забъркан в тази ситуация.
Според Бойчев най-вероятно става въпрос за интернационална мрежа. Комисар Владислав Тодоров, шеф на отдел “Престъпления, свързани с противозаконното наличие в интернет ” в ГДБОП разкри, че антимафиотите са били сезирани от националната полиция. “Потърсиха нашето подпомагане, с цел да установим сметките им и цялата информация в обществените мрежи, както и сметки във финансови платформи за разплащане. Предстои още доста работа да се свърши по делото ”, съобщи той. Според него по-скоро са употребявани приложения от всекидневието ни като Telegram, а не уеб сайтове от така наречен “тъмна мрежа ”. А изпирането на пари е ставало чрез няколко платформи, в това число и платформа за криптовалути.
Предстои правенето на експертизи и разбори. Всички лица, които бъдат открити като съпричастни под каквато и да е била форма ще бъдат привлечени към наказателна отговорност. Предвиденото наказване за сходен жанр закононарушение към животни е 4 години отнемане от независимост.
Двойката от Перник е упрекната по три закононарушения – пране на пари, незаконно сдружаване и престъпност към животни. Общо по трите обвинявания могат да получат до 8 години отнемане от независимост.
Обвиняемите не са престъпно проявени.




