Двама служители на полицията в Капитолия съдят бившия президент на

...
Двама служители на полицията в Капитолия съдят бившия президент на
Коментари Харесай

Двама полицаи от Капитолия съдят Тръмп за бунта на 6 януари

Двама чиновници на полицията в Капитолия съдят някогашния президент на Съединени американски щати Доналд Тръмп за подбуждане към щурма на 6 януари, при което десетки техни сътрудници бяха ранени, а един почина, съобщи Агенция Франс прес.

Полицаите Джеймс Бласингам и Сидни Хемби обявиха, че са претърпели " физически и прочувствени пострадвания " по време на размириците, които съгласно тях са подклаждани от Тръмп през последните седмици от неговото президентство

" Бунтовниците бяха подтикнати от държанието на Тръмп в продължение на доста месеци и накараха почитателите му да повярват на подправеното му изказване, че е на път да бъде заставен да напусне Белия дом поради масирана изборна машинация “, обявиха служителите на реда в желае, заведен във федералния съд във Вашингтон.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР