Двама се карат, трети печели, а четвърти се класира на

...

Филис Франсис взе неочаквано злато на 400 метра в Лондон

Двама се карат, трети печели, а четвърти се класира на второ място. С това изречение може да се заключи финалното тичане на 400 метра при дамите на международното състезание по лека атлетика в Лондон.

Норвежкият десетобоец Карстен Вархолм със злато в хърделите

Младокът устоя на олимпийския първенец Керън Клемент

Шампионка стана американката Филис Франсис с време 49.92 секунди. Тя можеше да мечтае най-вече за бронз, поради първичните прогнози.

Олимпийската шампионка Шоуне Милър-Уибо от Бахамите и деветкратната златна медалистка от международни шампионати Алисън Филикс от Съединени американски щати трябваше да спорят за купата. Така и стана до последните 30 метра. Милър-Уибо водеше безапелационно, само че получи разбиране и едвам пресече финалната линия. А Филикс, увлечена в борбата с бахамката изпусна новата шампионка.

Неочаквано втора стана възпитаничката на Янко Братанов - Салва Еид Насър от Бахрейн. Бегачката от нигерийски генезис е тренирана от българина, основал си висока известност в арабските страни.

Снимка 307496
Източник:

Финал 400 метра дами време 1. Филис Франсис Съединени американски щати 2. Салва Еид Насър Бахрейн 3. Алисън Филикс Съединени американски щати 4. Шоуне Милър-Уибо Бахама 5. Шерика Джаксън Ямайка 6. Стефани Ан МакФерсън Ямайка 7. Кабанге Мупопо Замбия 8. Новлен Уилямс-Милс Ямайка