Двама ръководители на въоръжените сили на Полша подадоха едновременно оставки,

...
Двама ръководители на въоръжените сили на Полша подадоха едновременно оставки,
Коментари Харесай

Армейското ръководство в Полша подаде оставка дни преди изборите

Двама ръководители на въоръжените сили на Полша подадоха по едно и също време оставки , оповестиха полските държавни медии. Според тези информации началникът на полския общоприет щаб военачалник Раймунд Анджейчак и оперативният пълководец на въоръжените сили военачалник Томаш Пиотровски са напуснали постовете си, оповестява съветската работа на Би Би Си.

През уикенда в Полша би трябвало да се проведат парламентарни избори, на които един от главните въпроси остава сигурността и войната на Русия против Украйна.

Според полските медии двамата генерали в оставка са били обезпокоени от политизирането на армията по време на предизборната акция .

Също по този начин се оповестява, че Анджейчак и Пиотровски са имали неприятни връзки с полския министър на защитата Мариуш Блашчак.

През май тази година Блашчак сподели, че полските военни не са уведомили в точния момент държавното управление на страната за случай, при който съветска крилата ракета е прелетяла няколкостотин километра над Полша и е.

Според известия в пресата това се е случило на 16 декември 2022 г, когато съветски аероплан е изстрелял ракета Х-55 от въздушното пространство на Беларус.

Едва в края на април останките от нея бяха открити инцидентно от локален гражданин.

Припомняме, че на 15 ноември предходната година след рухване на ракета във плантация покрай границата с Украйна.

Украинският президент Владимир Зеленски тогава сподели, че съветски ракети са блъснали Полша. Експлозията на ракетата в Полша, която е членка на НАТО, подхрани опасенията, че войната в Украйна може да се разрастне посредством задействане на на алианса., че считат, че ракетата евентуално е украинска, като.

На 28 септември тази година, че ракетата, избухнала в полското село Пшеводов през ноември 2022 година , е украинска . Полският министър на правораздаването Збигнев Зебро сподели, че до такива изводи е стигнало, цитира думите му украинското издание " Европейская истина ".
 Англия трансферира изтребители
Англия трансферира изтребители " Тайфун " в Полша

Засилване на защитата на Варшава против съветската агресия
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР