Двама от обвиняемите за смъртта на 8-годишния Иван, който падна

...
Двама от обвиняемите за смъртта на 8-годишния Иван, който падна
Коментари Харесай

Двама от обвиняемите за смъртта на 8-годишното дете в Несебър остават в ареста

Двама от обвинените за гибелта на 8-годишния Иван, който падна от парашут в морето в Несебър и почина, остават за непрекъснато в ареста, а третият е на независимост под гаранция. Това реши Апелативният съд в Бургас. Той удостовери ограниченията за неотклонение, дадени от първоинстанционния съд.

Зад решетките до момента в който тече следствието остават отговорникът на водната база с съдбовния за детето атракцион парасейлинг Петко Стефанов и морякът Камен Тенев. Капитанът на лодката, която е теглила парашута - Христо Раев - остава на независимост против 5000 лева

Съдебното съвещание е траяло близо два часа, а всеки от обвинените е прехвърлял отговорността за нещастието на другите, заяви NOVA. Пред медиите приказва Раев. " Работя в тази компания от седем-осем години и до момента проблеми с техниката не сме имали ", сподели той. Това лято атракционът не е работил две или три седмици, защото е счетено, че може да е рисков за клиентите.

Той сподели още, че коланите, които се употребяват за парасейлинга, се сменят постоянно, само че самият той няма ангажимент да ги връзва.. " Просто видях по какъв начин детето пада. Оттам нататък задачата ни беше да спасим майката ", сподели още Раев, представен от NOVA.

Готовите експертизи по делото удостоверяват, че коланите от парашута са били във очевидно неприятно положение. При раглеждането на ограниченията за неотклонение на първа инстанция стана извество, че Тенев е сложил коланите на майката и детето преди полета, а на фотоси, направени малко преди да се повдигнат във въздуха, се вижда, че те са прокъсани. Съдията разгласи тогава че има данни, че морякът може да е изхвърлил в морето катарамите на коланите след случая, евентуално, с цел да прикрие следи.

По време на съвещанието на Апелативния съд в Бургас към делото са приложени разпити на очевидци и фирмени документи, измежду които контролният ваучър на лодката, теглила парашута и книгите за инструктажи и сигурност.
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР