Двама получиха втори шанс за живот след бъбречни трансплантации
Двама мъже получиха втори късмет за живот след две бъбречни трансплантации, оповестиха от пресцентровете на " Медицински контрол " и УМБАЛ " Александровска " в София.
На 9 април в УМБАЛ " Свети Георги " в Пловдив е разпознат евентуален донор - жена на 68 години. Процесът по определяне на мозъчната гибел и подготовката за донорство са осъществени от екип на лечебното заведение с координатор доктор Дончо Ташков.
На идващия ден е осъществена експлантацията на органите от екип на УМБАЛ " Александровска ". След акуратен асортимент сред шестима евентуални реципиенти, медицинските екипи, ръководени от доцент доктор Пламен Димитров, осъществиха две бъбречни трансплантации на мъже на 41 и 49 години, които получиха своя втори късмет за живот.
Министерство на здравеопазването и Изпълнителна организация " Медицински контрол " показват своята дълбока благодарност към околните на донора за проявената човещина и мощ да дарят живот в миг на тежка загуба, трансформирайки болката в вяра. Те благодарят и на всички медицински експерти от УМБАЛ " Св. Георги " и УМБАЛ " Александровска ", както и към екипите на ЦСМП - Пловдив и ЦСМП - София.
Обновена
Жена получи късмет за " нов бъбрек " в " Александровска " болница
Донорът е 43-годишна жена от София
На 9 април в УМБАЛ " Свети Георги " в Пловдив е разпознат евентуален донор - жена на 68 години. Процесът по определяне на мозъчната гибел и подготовката за донорство са осъществени от екип на лечебното заведение с координатор доктор Дончо Ташков.
На идващия ден е осъществена експлантацията на органите от екип на УМБАЛ " Александровска ". След акуратен асортимент сред шестима евентуални реципиенти, медицинските екипи, ръководени от доцент доктор Пламен Димитров, осъществиха две бъбречни трансплантации на мъже на 41 и 49 години, които получиха своя втори късмет за живот.
Министерство на здравеопазването и Изпълнителна организация " Медицински контрол " показват своята дълбока благодарност към околните на донора за проявената човещина и мощ да дарят живот в миг на тежка загуба, трансформирайки болката в вяра. Те благодарят и на всички медицински експерти от УМБАЛ " Св. Георги " и УМБАЛ " Александровска ", както и към екипите на ЦСМП - Пловдив и ЦСМП - София.
Обновена Жена получи късмет за " нов бъбрек " в " Александровска " болница
Донорът е 43-годишна жена от София
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




