Двама мъже получиха втори шанс за живот след две бъбречни

...
Двама мъже получиха втори шанс за живот след две бъбречни
Коментари Харесай

Двама получиха втори шанс за живот след бъбречни трансплантации

Двама мъже получиха втори късмет за живот след две бъбречни трансплантации, оповестиха от пресцентровете на " Медицински контрол " и УМБАЛ " Александровска " в София.

На 9 април в УМБАЛ " Свети Георги " в Пловдив е разпознат евентуален донор - жена на 68 години. Процесът по определяне на мозъчната гибел и подготовката за донорство са осъществени от екип на лечебното заведение с координатор доктор Дончо Ташков.

На идващия ден е осъществена експлантацията на органите от екип на УМБАЛ " Александровска ". След акуратен асортимент сред шестима евентуални реципиенти, медицинските екипи, ръководени от доцент доктор Пламен Димитров, осъществиха две бъбречни трансплантации на мъже на 41 и 49 години, които получиха своя втори късмет за живот.

Министерство на здравеопазването и Изпълнителна организация " Медицински контрол " показват своята дълбока благодарност към околните на донора за проявената човещина и мощ да дарят живот в миг на тежка загуба, трансформирайки болката в вяра. Те благодарят и на всички медицински експерти от УМБАЛ " Св. Георги " и УМБАЛ " Александровска ", както и към екипите на ЦСМП - Пловдив и ЦСМП - София.
 Жена получи късмет за Обновена
Жена получи късмет за " нов бъбрек " в " Александровска " болница

Донорът е 43-годишна жена от София
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР