Двама граждани на Ирак - мъж и жена, бяха заловени

...
Двама граждани на Ирак - мъж и жена, бяха заловени
Коментари Харесай

Иракчани скочиха от влака София-Букурещ

Двама жители на Ирак - мъж и жена, бяха хванати от румънската гранична полиция, откакто скочили от интернационалния трен София-Букурещ при опит да влязат незаконно на румънска територия, съобщи Аджерпрес.

По време на инспекция на бързия трен, който се движи по маршрута София-Букурещ, румънските гранични служители на реда забелязали един мъж и една жена, които скочили от влака, пробвайки се да избегнат граничен надзор. Полицаите съумели да ги задържат. Двамата декларирали, че са иракски жители и нямат документи, оповестява Генералният инспекторат на румънската гранична полиция.

Двамата иракчани - на 22 година и на 27 година, били отведени за по-нататъшни инспекции в централата на гранична полиция, а при разширение на следствието в същия вагон бил разпознат още един иракски жител, на 35 години, който имал паспорт и позволение за престой в България. Той следвало да влезе легално в Румъния. При него бил открит багажът на двамата мигранти, както и документ, публикуван от българските управляващи за лица, търсещи леговище. У дамата бил открит и иракски документ за идентичност.

Двамата мигранти декларирали, че тръгнали от София и желали да доближат Западна Европа. Жената поискала здравна помощ, като обяснила, че е приела опиати на българска територия. Румънските управляващи повикали Спешна помощ, с цел да бъде откарана в болница.

Разследването на случая продължава, а според българско-румънския протокол двамата мъже са предадени на българските управляващи, оповестява Аджерпрес.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР