В Манхайм: Двама са загинали. Няколко ранени
Двама души починаха, а няколко постадапаха при врязването на колата в хора в югозападния немски град Манхайм, това, съобщи ДПА, представена от Българска телеграфна агенция
Според информацията, обявена от службите за сигурност, лидерът на транспортното средство е немски жител. Той бе хванат и настанен в болница в контузии.
Полицията не счита, че има други забъркани в случая лица.
Служителите на реда споделиха, че случаят станал в региона на площад „ Парадеплац “ в центъра на града.
На този стадий не излиза наяве дали става дума за пътно произшествие или за офанзива. Но полицията предизвести хората да заобикалят зоната.
Според очевидци колата се е движела по комерсиалната улица „ Планкен “, водеща към площада и е блъснала няколко пешеходци покрай „ Парадеплац “.
Там е имало базар, проведен редом с карнавалните шествия, предшестващи интервала на великденските пости. На базара е имало ситуирани дузина сергии, предлагащи разнородни лакомства и питиета. Много атракциони са били ситуирани и по улица „ Планкен “ в разгара на карнавалния сезон.
Инцидентът бе последван серия от набези в последните месеци, включително и офанзива против коледен базар в Магдебург през декември, при която мъж, вряза колата си в голям брой и починаха шестима души.
Миналия месец мъж вряза кола в група стачкуващи в Мюнхен и умъртви майка и детето ѝ.
В Манхайм пък предходната година имаше нахлуване, когато хипотетичен ислямист намушка с нож петима души по време на антиислямска демонстрация в центъра на града. Един от ранените - служител на реда, почина от раните си.
Манхайм, в който живеят 320 000 души, се намира на към 80 километра от Франкфурт.




