Двама арестувани след опит за палеж на синагога в Лондон
Двама души – мъж и жена – са били задържани откакто пробвали да подпалят синагога в Северен Лондон, предава Sky News. Записи от охранителни камери посочили, по какъв начин двама души с маски на лицата се доближават към синагогата малко след среднощ в сряда. След това към постройката политат две бутилки със запалителна течност, както и една тухла.
За благополучие нито една от бутилките не се е възпламенила при счупването, по тази причина няма материални вреди и потърпевши, прецизират от лондонската полиция.
След бързи издирвателни дейности в домовете им са били задържани 47-годишната жена и 46-годишен мъж. Мотивите им са били подбудени от антисемитизъм и ненавист, прецизират от полицията в Лондон.
Това е второ нахлуване против еврейската общественост в английската столица. Четирима мъже и 17 годишен юноша бяха арестувани за палежа на еврейската доброволческа работа за бърза здравна помощ в Голдън Грийн.
След нападението е било засилено полицейското наличие в района.
За благополучие нито една от бутилките не се е възпламенила при счупването, по тази причина няма материални вреди и потърпевши, прецизират от лондонската полиция.
След бързи издирвателни дейности в домовете им са били задържани 47-годишната жена и 46-годишен мъж. Мотивите им са били подбудени от антисемитизъм и ненавист, прецизират от полицията в Лондон.
Това е второ нахлуване против еврейската общественост в английската столица. Четирима мъже и 17 годишен юноша бяха арестувани за палежа на еврейската доброволческа работа за бърза здравна помощ в Голдън Грийн.
След нападението е било засилено полицейското наличие в района.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




