Двама британски доброволци, които били в Украйна, за да предоставят

...
Двама британски доброволци, които били в Украйна, за да предоставят
Коментари Харесай

Доброволци, предоставящи хуманитарна помощ, са били задържани от руски военни в Украйна

Двама английски доброволци, които били в Украйна, с цел да дават филантропична помощ, са били арестувани от съветските въоръжени сили на пропускателен пункт южно от град Запорожие, съобщи Асошиейтед прес, базирайки се на информация от филантропичната организация, от чието име те са били в страната, съобщи Българска телеграфна агенция.

Организацията " Президиум нетуърк " заяви, че двамата мъже са работели по план в Украйна за даване на храна, медицински консумативи и поддръжка за евакуация. Доминик Бърн, съосновател на организацията, сподели, че мъжете са изчезнали, откакто навлезли в следена от Русия територия, където възнамерявали да оказват помощ на жена да се изтегля. Три часа откакто трябвало да дойдат в дома ѝ, дамата била разпитана от съветски бойци за двама мъже, които те заловили. " В сряда вечер получих позвъняване и известия от техни контакти в Англия, които ми споделиха, че са в неопределеност. Смятаме, че те са били арестувани от руснаци ", съобщи Бърн пред Ройтерс.

" Британското външно министерство прави всичко, което е по силите му, с цел да поддържа и разпознава тези две лица ", сподели пред телевизия " Скай нюз " английската министърка на интернационалната търговия, Ан-Мари Тревелян.
Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР