Двама български граждани са осъдени за опит за кражба за

...
Двама български граждани са осъдени за опит за кражба за
Коментари Харесай

Двама българи са осъдени за кражба на олио във Великобритания за рециклиране

Двама български жители са наказани за опит за кражба за на готварско олио в град Амбълсайд в Южна Къмбрия във Англия , оповестяват английските издания The Mail и The Westmorland Gazette.

Целта на 39-годишния Николай Костов и 37-годишния му зет Димитър Мурджев била да употребяват мазнината за преработване. Тя се преработва в биодизел, което носи съществени облаги.
 В Италия задържаха български камионджия, скрил 81 кг марихуана измежду булчински рокли
В Италия задържаха български камионджия, скрил 81 кг марихуана измежду булчински рокли

Продажната стойност на конфискуваната дрога на черния пазар е над 450 000 евро

По думите на прокурор Питър Кели подсъдимите са били видени от чиновници на реда в транспортно средство, което полицията е подозирала. Малко те били видяни на улица " Чърч " в Амбълсайд. Полицията проверила колата разкрила в нея съоръжение, което се употребява при кражба готварска лой - варели, количка и контейнери за преливане на олиото.
 Разкриха българска тайфа, крала употребявано олио във Франция
Разкриха българска тайфа, крала употребявано олио във Франция

То бива продавано за преработване и превръщано в биогорива

Костов декларирал пред полицията полицията, че е пътувал до този регион, с цел да свърши някаква работа. Според прокурора обаче той и шурея му му са възнамерявал кражба на олио, с цел да го рециклират . Той е осъждан за сходно закононарушение през декември 2023 година Николай Костов е декларирал пред съда, че има непрекъсната работа и че съжалява за осъщественото.
 Българин обра банка в Съединени американски щати с ключодържател, показал го за детонатор на граната
Българин обра банка в Съединени американски щати с ключодържател, показал го за детонатор на граната

Любомир Петлешков е откаран в пандиза на окръг Фултън

Мурджев е признал, че е купил автомобила няколко дни случая и че е обвързван с бизнес с преработване на олио , само че отрекъл да е направил нещо нелегално. Той счита да апелира присъдата си. Димитър Мурджев живее в Германия със брачната половинка си и четирите им деца и краткотрайно обитава при сестра си и мъжа й в Шефилд. Възнамерява да се върне в Германия, където работи като разносвач на списания и вестници. "

Николай Костов е наказан на 150 часа общественополезен труд в 12-месечен период. Николай Мурджев е санкциониран с 588 паунда за присъединяване си в опита за кражба. Двамата са наказани и да платят 300 паунда за разноските по делото.
 Българин влиза за над 10 години в пандиза за злополука с жертва във Англия
Българин влиза за над 10 години в пандиза за злополука с жертва във Англия

При злополуката умира жена му, а други четирима души са ранени
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР