Бойни кораби на САЩ минаха през Ормузкия пролив
Два военни кораба на Съединените щати минаха през Ормузкия проток. Централното командване за Близкия изток разгласи, че разрушителите „ Франк Питърсън ” и „ Франк Мърфи ” работят за разчистването на морски мини. Един от американските адмирали назова прекосяването на корабите „ преломен миг ” и сподели, че скоро ще бъде обезпечен път, който да насърчи прекосяването на търговски кораби.
Тази вест пристигна на фона на прекосяването на три супертанкера през пролива. Танкерите, всеки един от които е кадърен да носи по 2 милиона барела нефт, минаха в събота. Те носят товар от Саудитска Арабия и Обединените арабски емирства. Това е първият случай, в който някои от най-големите танкери минават пролива, откогато стартира примирието.
Тази вест пристигна на фона на прекосяването на три супертанкера през пролива. Танкерите, всеки един от които е кадърен да носи по 2 милиона барела нефт, минаха в събота. Те носят товар от Саудитска Арабия и Обединените арабски емирства. Това е първият случай, в който някои от най-големите танкери минават пролива, откогато стартира примирието.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




