Два ракетни разрушителя на ВМС на САЩ преминаха през Ормузкия

...
Два ракетни разрушителя на ВМС на САЩ преминаха през Ормузкия
Коментари Харесай

WSJ: За първи път от началото на войната срещу Иран военни кораби на ВМС на САЩ преминаха през Ормузкия пролив

Два ракетни разрушителя на Военноморски сили на Съединени американски щати минаха през Ормузкия проток , до момента в който в Пакистан започнаха договарянията сред Съединени американски щати и Иран, заяви " Уолстрийт джърнъл " (WSJ).

Това са първите американски военни кораби, които вършат това от началото на войната на Съединени американски щати и Израел против Иран.

Новинарският уебсайт Axios по-рано заяви, че няколко кораба на Военноморски сили на Съединени американски щати са минали през Ормузкия проток, без да прецизира какъв вид кораби са били , като добави, че действието не е било в съгласие с Техеран .

" Това беше интервенция, ориентирана към свободата на корабоплаването в интернационалните води ", съобщи американски представител пред Axios.

, че американските сили са унищожили военноморските и военновъздушните сили на Иран, като в същото време са осакатили неговите балистични ракетни и нуклеарни стратегии.
 На Тръмп не му харесва Иран да събира такси за Ормузкия проток
На Тръмп не му харесва Иран да събира такси за Ормузкия проток

Персийският залив щял да бъде отворен

Но страхът от ирански офанзиви против корабоплаването през последните няколко седмици, сериозен канал за международните доставки на нефт. Задушаването на пролива наруши международните енергийни пазари.

Представители на Съединени американски щати и Иран започнаха договаряния, в събота, на фона на нежното преустановяване на огъня в спора.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР