Два от фаворитите в Лига Европа Арсенал и Челси си

...

Фаворитите на осминафинал в Лига Европа

Два от любимците в Лига Европа " Арсенал " и " Челси " си осигуриха присъединяване в осминафиналната фаза на шампионата след победи над БАТЕ (Борисов) и " Малмьо " като домакини. Двата британски състава се класираха измежду 16-те най-хубави и не позволиха изненади.

На " Емиратс " " артилеристите " надделяха БАТЕ с 3:0, а в Западен Лондон " Челси " се наложи над шведския " Малмьо " с 3:0. Така с общ резултат 5:1 сините са в осминафиналите.

" Интер " също се класира напред след втора победа над " Рапид " (Виена) също с 4:0. В Милано " нерадзурите " надделяха противника си с голове на Матиас Весино, Андреа Ранокия, Иван Перишич и Матео Наполитано. Всичко беше решено още до 18-ата минута, когато паднаха два гола.

Наполи (Италия) победи ФК Цюрих (Швейцария) с 2:0 и завоюва с общ резултат 5:1. Точни за италианците бяха Симоне Верди в 43-ата и Адам Унас в 75-ата минута на срещата.

Участници в осминафиналите: " Севиля ", " Челси ", " Арсенал ", " Динамо " (Загреб), " Айнтрахт ", " Наполи ", " Залцбург ", " Валенсия ", " Виляреал ", " Зенит ", " Краснодар ", " Бенфика ", " Рен ", " Славия " (Прага), " Интер " и " Динамо " (Киев).