Два медала от Държавното първенство за мъже, което се проведе

...

Два медала за борците от „Черноморец“ на Държавното първенство за мъже

Два медала от Държавното състезание за мъже, което се организира в Сливен, завоюваха борците в свободния жанр от СКБ „ Черноморец “.

Вицешампионска купа завоюва Илия Христов. Един от асовете на бургаския клуб стигна до среброто в категория 86 кг след три безапелационни победи против противниците си. Във финалния дуел Илия Христов загуби в трагична среща от азера Салман Хидиров, който се състезава за Руен.

Борислав Петков заслужи бронзово отличие при 92-килограмовите – също след три победни битки и загуба на полуфиналите.

В категория 78 кг Киро Михов, който е младеж на „ Черноморец “, завоюва бронз. В момента бургаският играч е студент и се състезава за НСА.

На крачка от медалите останаха Илиян Парушев в категория 65 кг, Димитър Ангелов – категория 74 кг, и Михаил Михов при 79-килограмовите. Всички са ученици на Спортното учебно заведение „ Юрий Гагарин “.

Президентът на СКБ „ Черноморец “ Стефан Георгиев и треньорският екип в клуба – Мариян Тодоров, Илиан Стефанов, Мариян Фучеджиев, Кирил Димитров и Стоян Панев си слагат високи цели пред тима за 2023 година на интернационалното поле, а точно продобиване на орден от огромно състезание.

През предходната година Илия Христов заслужи бронзово отличие от Европейския шампионат за мъже до 23 години.

„ Треньорите работят крепко. Вдигаме летвата “, съобщи президентът на СКБ „ Черноморец “ Стефан Георгиев.
Източник: novinata.bg