Два кораба са преминали през Ормузкия проток, след като Иран

...
Два кораба са преминали през Ормузкия проток, след като Иран
Коментари Харесай

Първите два кораба преминаха през Ормузкия проток след примирието между САЩ и Иран

Два кораба са минали през Ормузкия пролив, откакто Иран се съгласи да отвори още веднъж този стратегически маршрут в границите на съглашението за помирение със Съединените щати, оповестява платформата за морско следене „ МаринТрафик “.

„ Насипният транспортен съд NJ Earth, благосъстоятелност на гръцки корабособственик, мина протока в 08:44 UTC, до момента в който Daytona Beach, плаващ под либерийски байрак, го мина по-рано – в 06:59 UTC, малко откакто напусна пристанището Бандар Абас “, се показва в обява на компанията в обществената мрежа Х, представена от Агенция Франс Прес и БГНЕС.

Съединените щати и Иран реализираха през нощта договореност за двуседмично помирение. През този интервал прекосяването през Ормузкия пролив ще се прави „ в съгласуваност с иранските въоръжени сили “, написа в Х иранският външен министър Абас Арагчи.

Агенцията на Организация на обединените нации, отговаряща за сигурността по море, заяви, че работи за обезпечаване на „ сигурност на прекосяването “ през Ормузкия пролив след оповестяването на помирение в спора в Близкия изток.

„ Вече работя със съответните страни за използването на подобаващ механизъм, който да подсигурява безвредното прекосяване на корабите през Ормузкия пролив “, съобщи генералният секретар на Международната морска организация Арсенио Домингес.

„ Основният приоритет в този момент е да се обезпечи евакуация, която да подсигурява сигурността на корабоплаването “, добави той, представен от Агенция Франс Прес.

Съединените щати и Иран се договориха за двуседмично помирение, като Техеран разгласи, че ще обезпечи безвредно прекосяване през протока. Ормузкият пролив, през който минава към една пета от международния нефт, на процедура е неподвижен от началото на войната на 28 февруари.

Агенцията на Организация на обединените нации, отговаряща за сигурността по море, заяви, че работи за обезпечаване на „ сигурност на прекосяването “ през Ормузкия пролив след оповестяването на помирение в спора в Близкия изток.

„ Вече работя със съответните страни за използването на подобаващ механизъм, който да подсигурява безвредното прекосяване на корабите през Ормузкия пролив “, съобщи генералният секретар на Международната морска организация Арсенио Домингес. „ Основният приоритет в този момент е да се обезпечи евакуация, която да подсигурява сигурността на корабоплаването “, добави той, представен от Агенция Франс Прес.

Съединените щати и Иран се договориха за двуседмично помирение, като Техеран разгласи, че ще обезпечи безвредно прекосяване през протока. Ормузкият пролив, през който минава към една пета от международния нефт, на процедура е неподвижен от началото на войната на 28 февруари.

Източник: breaking.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР