Тръгнаха първите кораби през Ормузкия проток след примирието между САЩ и Иран
Два кораба са минали през Ормузкия пролив, откакто Иран се съгласи да отвори още веднъж този стратегически маршрут в границите на съглашението за помирение със Съединените щати, оповестява платформата за морско следене " МаринТрафик ".
" Насипният транспортен съд NJ Earth, благосъстоятелност на гръцки корабособственик, мина протока в 08:44 UTC, до момента в който Daytona Beach, плаващ под либерийски байрак, го мина по-рано - в 06:59 UTC, малко откакто напусна пристанището Бандар Абас ", се показва в обява на компанията в обществената мрежа Х, представена от Агенция Франс Прес.
" Насипният транспортен съд NJ Earth, благосъстоятелност на гръцки корабособственик, мина протока в 08:44 UTC, до момента в който Daytona Beach, плаващ под либерийски байрак, го мина по-рано - в 06:59 UTC, малко откакто напусна пристанището Бандар Абас ", се показва в обява на компанията в обществената мрежа Х, представена от Агенция Франс Прес.
Източник: inews.bg
КОМЕНТАРИ




