Тръгнаха първите кораби през Ормузкия проток след примирието между САЩ и Иран
Два кораба са минали през Ормузкия пролив, откакто Иран се съгласи да отвори още веднъж този стратегически маршрут в границите на съглашението за помирение със Съединените щати, оповестява платформата за морско следене „ МаринТрафик “.
„ Насипният транспортен съд NJ Earth, благосъстоятелност на гръцки корабособственик, мина протока в 08:44 UTC, до момента в който Daytona Beach, плаващ под либерийски байрак, го мина по-рано - в 06:59 UTC, малко откакто напусна пристанището Бандар Абас “, се показва в обява на компанията в обществената мрежа Х, представена от Агенция Франс Прес.
Съединените щати и Иран реализираха през нощта договореност за двуседмично помирение. През този интервал прекосяването през Ормузкия пролив ще се прави „ в съгласуваност с иранските въоръжени сили “, написа в Х иранският външен министър Абас Арагчи.
Агенцията на Организация на обединените нации, отговаряща за сигурността по море, заяви, че работи за обезпечаване на „ сигурност на прекосяването “ през Ормузкия пролив след оповестяването на помирение в спора в Близкия изток.
„ Вече работя със съответните страни за използването на подобаващ механизъм, който да подсигурява безвредното прекосяване на корабите през Ормузкия пролив “, съобщи генералният секретар на Международната морска организация Арсенио Домингес.
„ Основният приоритет в този момент е да се обезпечи евакуация, която да подсигурява сигурността на корабоплаването “, добави той, представен от Агенция Франс Прес.
Съединените щати и Иран се договориха за двуседмично помирение, като Техеран разгласи, че ще обезпечи безвредно прекосяване през протока. Ормузкият пролив, през който минава към една пета от международния нефт, на процедура е неподвижен от началото на войната на 28 февруари.
Агенцията на Организация на обединените нации, отговаряща за сигурността по море, заяви, че работи за обезпечаване на „ сигурност на прекосяването “ през Ормузкия пролив след оповестяването на помирение в спора в Близкия изток.
„ Вече работя със съответните страни за използването на подобаващ механизъм, който да подсигурява безвредното прекосяване на корабите през Ормузкия пролив “, съобщи генералният секретар на Международната морска организация Арсенио Домингес. „ Основният приоритет в този момент е да се обезпечи евакуация, която да подсигурява сигурността на корабоплаването “, добави той, представен от Агенция Франс Прес.
Съединените щати и Иран се договориха за двуседмично помирение, като Техеран разгласи, че ще обезпечи безвредно прекосяване през протока. Ормузкият пролив, през който минава към една пета от международния нефт, на процедура е неподвижен от началото на войната на 28 февруари.
„ Насипният транспортен съд NJ Earth, благосъстоятелност на гръцки корабособственик, мина протока в 08:44 UTC, до момента в който Daytona Beach, плаващ под либерийски байрак, го мина по-рано - в 06:59 UTC, малко откакто напусна пристанището Бандар Абас “, се показва в обява на компанията в обществената мрежа Х, представена от Агенция Франс Прес.
Съединените щати и Иран реализираха през нощта договореност за двуседмично помирение. През този интервал прекосяването през Ормузкия пролив ще се прави „ в съгласуваност с иранските въоръжени сили “, написа в Х иранският външен министър Абас Арагчи.
Агенцията на Организация на обединените нации, отговаряща за сигурността по море, заяви, че работи за обезпечаване на „ сигурност на прекосяването “ през Ормузкия пролив след оповестяването на помирение в спора в Близкия изток.
„ Вече работя със съответните страни за използването на подобаващ механизъм, който да подсигурява безвредното прекосяване на корабите през Ормузкия пролив “, съобщи генералният секретар на Международната морска организация Арсенио Домингес.
„ Основният приоритет в този момент е да се обезпечи евакуация, която да подсигурява сигурността на корабоплаването “, добави той, представен от Агенция Франс Прес.
Съединените щати и Иран се договориха за двуседмично помирение, като Техеран разгласи, че ще обезпечи безвредно прекосяване през протока. Ормузкият пролив, през който минава към една пета от международния нефт, на процедура е неподвижен от началото на войната на 28 февруари.
Агенцията на Организация на обединените нации, отговаряща за сигурността по море, заяви, че работи за обезпечаване на „ сигурност на прекосяването “ през Ормузкия пролив след оповестяването на помирение в спора в Близкия изток.
„ Вече работя със съответните страни за използването на подобаващ механизъм, който да подсигурява безвредното прекосяване на корабите през Ормузкия пролив “, съобщи генералният секретар на Международната морска организация Арсенио Домингес. „ Основният приоритет в този момент е да се обезпечи евакуация, която да подсигурява сигурността на корабоплаването “, добави той, представен от Агенция Франс Прес.
Съединените щати и Иран се договориха за двуседмично помирение, като Техеран разгласи, че ще обезпечи безвредно прекосяване през протока. Ормузкият пролив, през който минава към една пета от международния нефт, на процедура е неподвижен от началото на войната на 28 февруари.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




