Два изтребителя F-16 са били вдигнати вчера вечерта от военна

...
Два изтребителя F-16 са били вдигнати вчера вечерта от военна
Коментари Харесай

Румъния вдигна изтребители заради дрон

Два изтребителя F-16 са били вдигнати през вчерашния ден вечерта от военна база Фитещ в Румъния поради дрон, който за малко е навлязъл във въздушното пространство на страната, оповестиха от Министерство на националната защита на Румъния.

От ведомството осведомят още, че безпилотният летателен уред е бил засечен в региона на местността Сфънту Георге в централната част на Румъния и бързо се е изнесъл северно от град Сулина.

До популацията в северната част на румънския окръг Тулча е било изпратено известие по системата за предизвестие РО-АЛЪРТ (RO-ALERT).

„ Министерството на националната защита изрично осъжда офанзивите на Руската федерация против украинската гражданска инфраструктура, дейности, които съставляват съществено нарушаване на интернационалното право и опасност за районната сигурност “, декларират от ведомството.

Снощи няколко украински градове, измежду които и столицата Киев, бяха подложени на съветски удари, предадоха Франс прес и Ройтерс. Това се случи единствено няколко часа преди началото на нови американско-украински договаряния в Швейцария за преустановяване на войната.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР