Два гола в началните 10 минути дадоха на Ванкувър Кенъкс

...

Ванкувър Кенъкс се задържат здраво при победата с 4-3 над Калгари Флеймс

Два гола в началните 10 минути дадоха на Ванкувър Кенъкс преднина, която нямаше да правят отстъпка в събота вечер.

Иля Михеев, Сам Лафърти и Елиас Петерсон вкараха по един път и направиха асистенция, до момента в който Кенъкс устояха на късния напън от Калгари Флеймс, с цел да запазят успеха с 4-3.

„ Тези момчета ни победиха преди няколко седмици. Дивизионно съревнование, толкоз добра победа за нас “, сподели Куин Хюз, който също вкара и в този момент води бранителите на НХЛ с девет гола.

Възползвайки се от бавното начало на домакините, Ванкувър направи 2-0 водят по-малко от девет минути след началото на мача.

Те направиха 1-0 в 2:03 при първия си удар, когато Хюз влезе от страничните бордове и стрелна от централната точка около Джейкъб Маркстрьом на неговия ръкавицата.

Лафърти удвои преднината малко повече от шест минути по-късно...