Два гола на Клаас-Ян Хунтелаар помогнаха на Аякс да спечели

...

Аякс показа класа в Австрия

Два гола на Клаас-Ян Хунтелаар помогнаха на Аякс да завоюва с 3:1 като посетител на Щурм (Грац) и да се класира за третия прелиминарен кръг на Шампионската лига. Първият мач бе приключил 2:0 за холандския гранд, който показва, че е надалеч по-стойностният тим и на реванша в Австрия.

Хунтелаар откри резултата в 39-ата минута, когато овладя топката на гърди и с малко шанс я прати във вратата Йорг Зибенхадъл. В началото на втората част се разписа и новото попълнение Душан Тадич. Сръбският национал засече подаване от десния фланг за 2:0, а в 77-ата минута ветеранът Хунтелаар елегантно трансферира вратаря и вкара трети гол за Аякс.

В самия завършек на мача Андре Онана си вкара автогол, който най-малко малко зарадва почитателите на Щурм.

В идващия кръг Аякс ще има за противник Стандард (Лиеж). Щурм пък ще играе против спечелилия от двойката Дъндолк - АЕК Ларнака в Лига Европа.