Два гола на Алваро Мората и попадение на Коке осигуриха

...

Атлетико с лесен домакински успех срещу Майорка

Два гола на Алваро Мората и попадение на Коке осигуриха на Атлетико (Мадрид) удобна победа с 3:0 против намиращия се в зоната на изпадащите Майорка.

Отборът на Диего Симеоне продължи мощната си серия след подновяването на сезона в Ла Лига и се утвърди на третото място, с задатък от 5 точки пред Севиля.
 Няма вид за аудитория по стадионите в Испания

Футболът е по-различен от останалите действия

Атлетико значително реши мача още през първото полувреме, когато поведе с 2:0. Мората откри резултата от дузпа в 29-ата минута. Първият удар на испанския национал беше избавен от Маноло Рейна, само че последва преразглеждане на обстановката с ВАР.

Оказа се, че няколко футболисти са влезнали в наказателното поле преди осъществяването и то беше повторено. При втория си опит Мората шутира мощно под гредата за 1:0.
 Дузпи съвсем взеха решение разногласието за купата в Ла Лига

Реал са удовлетворени

В добавеното време на първата част домакините вкараха втори гол. Те лишиха топката пред противниковото наказателно поле, а Йоренте откри на празна врата Мората, който се разписа два пъти в едн мач за първи път от март предходната година.

В 79-ата минута след шут на Коке топката рикошира във футболист на Майорка и заблуди стража Маноло Рейна за крайното 3:0.
 Симеоне: Яник имаше основна роля в мача

" Важно е да натрупаме задоволително точки и да си осигурим присъединяване в Шампионската лига "