Два гола на Алваро Мората и попадение на Коке осигуриха

...

Лесна победа за Атлетико, ВАР отново помогна на дюшекчиите

Два гола на Алваро Мората и попадение на Коке осигуриха на Атлетико Мадрид удобна победа с 3:0 против намиращия се в зоната на изпадащите Майорка. Отборът на Диего Симеоне продължи мощната си серия след подновяването на сезона в Ла Лига и се утвърди на третото място, с задатък от 5 точки пред Севиля.

Атлетико значително реши мача още през първото полувреме, когато поведе с 2:0. Мората откри резултата от дузпа в 29-ата минута. Първият удар на испанския национал беше избавен от Маноло Рейна, само че последва преразглеждане на обстановката с ВАР. Оказа се, че няколко футболисти са влезнали в наказателното поле преди осъществяването и то беше повторено. При втория си опит Мората шутира мощно под гредата за 1:0.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Ла Лига 34 кръг, петък 3 юли  Атлетико Мадрид 3:0краен резулат  Майорка