Два елитни отбора отпаднаха още на 1/16 финалите в турнира

...

Два отбора от елита отпаднаха от Купата, мач с 10 гола прикова вниманието

Два елитни тима отпаднаха още на 1/16 финалите в шампионата за Купата на България. Припомняме, че поради изборите мачовете от първия кръг бяха разпределени сред 14 октомври и 22 ноември.
Прочетете още
Тази седмица се изиграха четири срещи, а в тях имаше две изненади, тъй като отбори от елита отпаднаха.

Най-шокиращо беше отпадането на краткотрайния водач в елита Черно море , който загуби с 0:1 гостуването си на Литекс. Виктор Василев вкара единствения гол в 68-та минута.

Един от тимовете, който желае да влезе в Първа лига Спартак Варна пък отстрани новака в елита Крумовград след триумф с 1:0 във Варна. В 73-та минута Сенхаджи си означи автогол и това се оказа единственото попадение в дуела.

Доста забавно беше в софийския квартал Драгалевци, където Септември от Втора лига и Ботев Враца от елита направиха неповторимо представление . Двубоят приключи 3:3 в постоянното време, 5:5 в продълженияа, а след дузпи Ботев Враца победи с 4:3.

Браян Переа откри за Ботев в 9-та минута, Димитър Костадинов в 35-та минута изравни, а Жан Пиер Да Силва в 45-та минута още веднъж изведе напред врачани в резултата.

В 82-та минута Луис Соареш направи 3:1, само че след два гола на Димитър Костадинов, който направи хеттрик в 89-та и 90-та минути се стигна до 3:3 в постоянното време.

Драмата продължи и в продълженията, когато Митко Панов вкара за Враца, само че след голове на Александър Петров и Здравко Димитров Септември още веднъж беше напред в резултата 5:4. В 117-та минута Мартин Кавдански изравни за 5:5 и вкара мача в дузпи.

При тях врачани бяха безгрешни, а Здравко Димитров и Йордан Йорданов изпуснаха и след 4:3 при дузпите Ботев Враца се класира напред.

В другия мач през днешния ден пловдивската Марица изтеза вкъщи съществено финалиста от предишния сезон в шампионата ЦСКА 1948 , само че загуби с 0:1. Георги Русев вкара единствения гол в 72-та минута.

Другата седмица ще се изиграят още два мача от шампионата - на 8 ноември Ботев гостува на Струмска популярност, а на 9 ноември ЦСКА е посетител на Черноморец Балчик.