Дузпа, вкарана от Райън Кристи през втората част донесе точка

...

Две дузпи донесоха по точица на Рен и Селтик в Бретан

Дузпа, вкарана от Райън Кристи през втората част донесе точка на шотландския Селтик за равенството – 1:1, при визитата на тима на Рен в откриващ мач за двата отбора групите на Лига Европа. Шотландският първенец позволи гол в 37-ата минута, когато М’Байе Нианг откри резултата от дузпа, откакто обезврежда Кристофер Айер в отбрана.

Селтик отговори през втората част, когато Джеймс Форест бе фаулиран в наказателното поле, а Кристи вкара в 59-ата минута.

Отборът на Нийл Ленън сподели доста положителни неща в нахлуване, само че тимът трябваше да пази точката до края, откакто Вакун Байо получи втори жълт картон в Бретан и бе изпъден.

Малко по-късно пък Фостър откри на втора греда Одсон Едуар, който стреля със задна ножица, само че топката отлетя надалеч.

Домакините дадоха отговор с състояние на Боли Болинголи, а Рафиня центрира за Клеман Грение, само че халфът стреля неопределено. В последните минути на срещата Мохамед Елиунуси можеше да прати триумфа в Глазгоу, само че ударът му мина настрана.

Многомилионната покупка Рафиня мина през Калъм МакГрегър и насочи удар към шотландската врата, само че Фрейзър Фостър парира удара му.

Байо размени Едуар в 84-ата минута, само че бързо видя жълт картон след въздушен двубой с Да Силва, след което направи малоумен фаул в 89-ата и бе изпъден. В добавеното време на срещата пък Селтик бе покрай триумфа, само че ударът на Кристи прелетя край страничната греда.