Душан Мандич от Сърбия бе най-резултатен в мача с 4

...

Хърватия елиминира олимпийския шампион Сърбия на четвъртфиналите на Световното по водна топка

Душан Мандич от Сърбия бе най-резултатен в мача с 4 гола, а за хърватите 10 играчи се разписаха, като с по две попадения се отличиха четирима Марко Жувела, Йерко Крагич, Йосип Върлич и Франко Лазич.

Хърватия ще играе на полуфиналите с спечелилия от срещата Испания - Черна гора по-късно през днешния ден.

Олимпийският вицешампион от Токио 2020 Гърция откри място на полуфиналите след победа над Съединени американски щати с 16:11. Стилянос Аргиропулос се отличи с пет гола за спечелилите.

В спор за място на финала гърците ще срещнат спечелилия от късния четвъртфинал сред настоящия международен първенец Италия и домакина Унгария.