Дунав (Русе) разгроми Рилци в Добрич с 6:0 в среща

...

Дунав тръгна с 6:0 в Добрич

Дунав (Русе) разгроми Рилци в Добрич с 6:0 в среща от 14-ия кръг на Североизточната Трета лига. Лидерът в шампионата можеше да вкара и още на домакините, които играха цялостен час с понижен състав. В началото имаше равновесие. Русенци натискаха. Веднъж обаче четирима от Рилци излязоха против един съперник, само че не развиха офанзивата до дъно. В 40-ата минута голмайсторът на „ драконите “ Йордан Димитров се измъкваше самичък против вратаря, само че Николай Станчев спря топката с ръка и беше отхвърлен с червен картон. Секунди преди почивката, Кристиан Тасков приключи независим пробив с гол. Секунди откакто двата тима се появиха на терена за втората част Йордан Димитров удвои, възползвайки се от центриране на Станислав Вълчев. Пак за секунди в средата на полувремето паднаха два гола. Първо в 66-ата влезлия като запаса Мирослав Георгиев стреля неспасяемо от 25 метра. После Преслав Петков беше изведен очи в очи с вратаря и го преодоля. Димитър Тодоров пък центрира в 71-ата минута и Георги Вълчев също се разписа. Десетина минути по-късно съдията отсъди двоен удар – Йордан Димитров бутна топката към Преслав Петков и той я изпрати в мрежата – 0:6.