"Дунав" победи "Витоша" с 3:0 в двубой от 14-ия кръг

...

Дунав с класика срещу Витоша, изплува от дъното

"Дунав " победи "Витоша " с 3:0 в дуел от 14-ия кръг на Първа лига. Русенци взеха решение мача още преди почивката, като вкараха и трите си голове преди да е изтекла даже половината от първата част.

Резултатът откри Ахмед Ахмедов още в 6-ата минута, когато засече центриране на Божидар Васев отляво. След четвърт час игра "Дунав " удвои задатъка си. Светослав Ковачев бе изведен чудесно от Христо Попадийн и преодоля с лекост стража Християн Василев. Само 7 минути по-късно двамата голмайстори комбинираха и Ахмедов повиши на 3:0. За него това е седмо попадение от началото на сезона.

След почивката нямаше забавни обстановки. В 66-ата минута гостите от Бистрица имаха искания за дузпа, само че основният арбитър Волен Чинков подмина обстановката.

С тази победа "Дунав " към този момент има 14 точки и заема 10-ата позиция във краткотрайното класиране, измествайки "Витоша ". "Тигрите " имат 13 точки и са в серия от 4 следващи загуби.

Състави

"Дунав " : 86.Станислав Антонов, 24.Преслав Петров, 16.Мартин Ковачев, 5.Георги Динков, 77.Бранимир Костадинов, 31.Красимир Станоев, 83.Христо Попадийн (86-4.Петър Патев), 14.Божидар Васев (60-25.Борислав Балджийски), 17.Иван Коконов, 98.Светослав Ковачев, 9.Ахмед Ахмедов (69-22.Исмаил Иса)

"Витоша " Бистрица : 1.Християн Василев, 2.Тодор Гочев, 11.Даниел Кутев (69-66.Иван Вълчанов), 14.Четин Садула, 18.Петко Цанков, 22.Михаил Милчев, 24.Георги Купенов, 45.Григор Долапчиев (79-96.Наско Милев), 80.Лъчезар Котев, 88.Ивайло Лазаров, 99.Стефан Христов
Източник: bnews.bg