Дунав победи Локомотив Пловдив с 1:0 в мач от 12-ия

...

Спорна дузпа помогна на Дунав да спре черна серия

Дунав победи Локомотив Пловдив с 1:0 в мач от 12-ия кръг на Първа лига, който се игра на градския стадион в Русе. Съдията Валентин Железов даде скандална дузпа за домакините, която бе превърната в гол от Красимир Станоев.

По този метод " смърфовете " останаха с актив от 17 точки на 6-о място във краткотрайното класиране. " Драконите " пък прекъснаха отрицателната си серия от 5 следващи турнирни срещи без триумф и към този момент са с 11 точки.

Черно-белите първи стигнаха до две чисти голови обстановки и това стана в рамките единствено на една минута. В 19-ата Асен Георгиев изведе с 40-метров пас Бирсент Карагарен самичък против Филип Димитров. Последва удар на капитана с десния крайник, само че вратарят на Дунав мазета в корнер. След неговото осъществяване Асен Георгиев засече с глава, като топката докосна състезател на Дунав, срещна гредата и излезе в корнер.

В 28-ата минута Красимир Станоев от домакините опита изстрел от фаул, само че топката рикошира в стената. При последвалия ъглов удар вратарят Мартин Луков мазета с ръка, само че топката отиде към Ахмед Ахмедов, който я посрещна с глава, само че не съумя да насочи прекрасен удар и кълбото излезе в навън.

След това в продължение на повече от 40 минути острите офанзиви към двете порти бяха необичайност, като играта бе най-вече в центъра на терена.

Така се стигна до 67-ата минута, когато реферът Валентин Железов отсъди скандална дузпа за Дунав. Иван Коконов центрира в наказателното поле, където Даниел Пехливанов направи опит да шутира с десния крайник. Топката се удари в корема на Милош Петрович, който на всичко от горната страна бе на не повече от 20 сантиметра от футболиста на Дунав, само че все пак Железов остана неотстъпчив в решението си.

Зад топката застана Красимир Станоев, който вкара за 1:0. Това в действителност бе и първият прецизен удар за " драконите " от началото на мача.

В добавеното време Ален Ожболт прати топката в мрежата, само че попадението вярно бе анулирано поради засада на Бирсент Карагарен.

Дунав - Локо (Пд) 1:0

Голмайстори: 1:0 Красимир Станоев (68-дузпа)

Дунав:  Филип Димитров, Георги Динков, Преслав Петров, Мартин Ковачев, Красимир Станоев, Христо Попадийн, Иван Коконов, Светослав Ковачев, Мохамаду Ндиайе (63- Даниел Пехливанов), Бранимир Костадинов, Ахмед Ахмедов (75- Исмаил Иса).

Локо (Пд):  Мартин Луков, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Стивън Езе, Милош Петрович, Игор Банович, Янко Ангелов, Абделхаким Буна (78- Елитон Жуниор), Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев (63- Ален Ожболт), Анте Аралица (53- Вилим Посинкович).
Източник: ruse24.bg