Дублиращият отбор на ЦСКА продължи победната си серия, след като

...

ЦСКА II с поредна победа в Трета лига, доближи се до Миньор Перник

Дублиращият тим на ЦСКА продължи победната си серия, откакто се разправи с тима на Славия II (София) с 2:1. Мачът от 24-ия кръг на Югозападната Трета лига се игра на 9 март (събота), от 15:00 часа, на клубната база в Панчарево.

Автори на головете за " алените " бяха Георги Чорбаджийски в 22-ата минута и Юлиан Илиев в 89-ата минута (дузпа).

Мачът не стартира по най-хубавия метод за ЦСКА, като гостите означиха гол още в първата минута на срещата.

Допуснатият ранен гол активизира тимът на ЦСКА да търси поврат и отбора на Стамен Белчев упражни напън чрез  по-висока динамичност в дейностите си и притежание на топката. Футболистите използваха добре широчината на игрището, а гостите разчитаха най-вече на контраатаки. Със мощни изяви в средата на терена се отличиха Петко Панайотов и Теодор Апостолов.

В 22-ата минута Георги Чорбаджийски означи изравнителното попадение в мача. След отличен пробив по дясното крило на Илиан Анотнов, последва центриране, което откри по съвършен метод навлизащия на скорост Чорбаджийски, който се извиси над защитата на гостите и с глава вкара следващия си гол в шампионата, а резултатът стана 1:1.

Втората част премина под диктовката и натиска на ЦСКА, само че втори гол за домакините по този начин и не падаше.

В заключителните минути обаче, след центриране от корнер отдясно, Георги Чорбаджийски стреля с глава, вратарят на гостите избави, а при опита му за добавка, бе фаулиран от неприятелски бранител, и съдията отсъди дузпа в интерес на " алените ". Зад топката застана капитанът Юлиан Илиев, който не сбърка от " бялата точка " и по този начин донесе успеха на своя тим за крайното 2:1.

Вторият тим на ЦСКА се намира на втора позиция в Югозападната Трета лига, с актив от 58 точки, на 4 точки зад водача Миньор (Перник).

Следващият дуел на възпитаниците на Стамен Белчев е домакинство против ОФК Вихрен (Сандански), на 16 март (събота), от 15:00 часа, на клубната база в Панчарево.